Nasz Blog

Czy warto sprowadzić auto z USA?

mercedes-c63-amg

Planując zakup samochodu amerykańskiego, prędzej czy później zaczniesz zastanawiać się nad tym, czy warto sprowadzić auto z USA, czy jednak szukać sprzedawcy w naszym kraju. W pierwszej kolejności interesuje Cię oczywiście stan samochodu i zakup go w korzystnej cenie. Polski kierowca jest przyzwyczajony do tego, że warto sprawdzić auto osobiście, jednak nie ukrywajmy, że najbardziej opłacalne jest korzystanie z usług firm sprowadzających auta z USA.

Na co zwrócić pod uwagę oglądając auta z USA wciąż przebywające na terenie stanów zjednoczonych? Jak wygląda import samochodu i co zrobić, aby podczas całej transakcji wyjść na plus? Sprawdźmy.

Dlaczego ludzie rozważają import samochodów?

Rynek amerykański ma to do siebie, że jego klienci są bardziej zamożni, a co za tym idzie, często do odsprzedaży trafiają auta w lepszym stanie niż te, pochodzące z rynku europejskiego. Kupującymi kieruje również świadomość tego, że auto amerykańskie, często jest zdecydowanie lepiej wyposażone niż jego europejska wersja. Przykładem tego jest kupowanie przez obywateli ameryki samochodów z automatyczną skrzynią biegów od dziesięcioleci, podczas gdy w Europie, tego typu skrzynie zyskują popularność stosunkowo od niedawna. Dodatkowym atutem, który mają samochody sprowadzane z USA, jest ich dobrze udokumentowana historia napraw i wypadków, do której łatwo uzyskać dostęp.

Czy bać się aut z USA?

Na pierwszy rzut oka, sprowadzenie pojazdu zza oceanu wydaje się ekstremalnym pomysłem, jednak po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy „USA auta” trafisz na niezliczoną ilość ofert, co świadczy o popularności tego typu usług, a co za tym idzie, popularności tego typu transakcji.
Doskonale wiesz, że przed zakupem warto sprawdzić auto, ponieważ gdy znajdzie się już w Polsce, będzie zbyt późno na zmianę decyzji. Jako że samodzielna podróż do stanów, aby oglądać samochody z USA, jest dość karkołomnym pomysłem, najlepszym wyjściem wydaje się skorzystanie z usług pośrednika. Trafiając na zaufaną firmę (o której rzetelność możesz zapytać internautów), której realizacje zleceń odpowiadają Twoim wymaganiom, minimalizujesz ryzyko tego, że import auta zakończy się fiaskiem. Korzystając z usług dobrego pośrednika, nie musisz obawiać się konsekwencji, sprowadzając auto z USA.

Czy opłaca się sprowadzić auto?

Najczęstsze pytania, z jakimi mamy do czynienia dotyczą tego, czy warto sprowadzić auto z USA. Po przeliczeniu kosztów, których możesz się spodziewać, decydując się na zakup spoza rynku europejskiego (do tego jeszcze przejdziemy), sprawdźmy, jakie są atuty aut amerykańskich i co sprawia, że tego typu samochody coraz częściej pojawiają się w Polsce. Co cechuje auta amerykańskie?

  • często są tańsze, Twoje oszczędności mogą sięgnąć oszczędność rzędu 30-40% na całej transakcji
  • wyróżniają się dobrym stanem mechanicznym — po dokonaniu modernizacji zyskujesz sprawdzony samochód
  • dobry stan blacharski, który w Polsce możesz doprowadzić do stanu salonowego
  • stosunkowo niski koszt transportu, którego poniesienie wciąż jest opłacalne, biorąc pod uwagę klasę i cenę auta

To właśnie na rynku amerykańskim możesz trafić najniższe ceny sprzedaży luksusowego samochodu — mimo że decydując się na taki zakup, musisz liczyć się np. z dodatkowymi kosztami naprawy, wciąż możesz oszczędzić na takim zakupie nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jakie auto opłaca się sprowadzić z USA?

Biorąc pod uwagę import aut z USA, warto przede wszystkim skupić się na modelach, których zakup w stanach zjednoczonych będzie najkorzystniejszy. Za takie samochody uważa się głównie auta sportowe i luksusowe. Należą do nich np. Mustang GT, BMW M2/M3, Porsche 911, jednak kwestia wyboru powinna zależeć głównie od Twoich potrzeb i oczekiwań.

Warto nadmienić, że bardzo opłacalne jest sprowadzenie młodego samochodu wysokiej klasy, amerykanie podają również, że w ostatnich latach sporą popularnością wśród kupców samochodów cieszą się auta klasyczne, co również świadczy o rentowności danego przedsięwzięcia. Klienci w Polsce chętnie decydują się również na modele, których nie znajdują w ofercie rynku europejskiego. Przeglądając oferty zakupu amerykańskich aut, możesz liczyć na to, że w trafisz na atrakcyjną cenę zakupu.

samochody-klasyczne-Chevy-Impala-SS

Jak sprowadzić auto z USA?

Sprowadzenie auta na własną rękę często nie jest dobrym rozwiązaniem. Pierwszy poważny problem to licencja kupca, którą należy posiadać, aby wziąć udział w aukcji. Dodatkowo osoby, które taką licencję posiadają, muszą orientować się w tym, do jakiej stawki warto brać udział w licytacji, aby, zakup samochodu był wciąż korzystny. Sprowadzanie samochodów to jednak nie tylko sama licytacja.

W obecnych czasach import aut z USA jest prowadzony głównie przez firmy, które specjalizują się we wszystkim, z czym wiąże się proces importu. Korzystając z pomocy pośrednika, znającego się na branży motoryzacyjnej załatwisz wszystkie formalności związane z licytacją, zakupem oraz importem samochodu.

Jaki jest koszt przystosowania samochodu z USA do Polski?

Mimo że sprowadzenie auta z USA wiąże się z dodatkowymi wydatkami, takimi jak samo sprowadzanie, koszt naprawy oraz konwersji, sprowadzenie auta z USA wciąż często jest tańsze aniżeli zakup luksusowego pojazdu w Polsce.

Sam koszt przygotowania samochodu do użytku jest zależny od kilku czynników, do których zaliczamy: stan techniczny samochodu, markę i model pojazdu, zakres przeróbek, które chcemy wykonać (m.in. to, czy wykonamy tylko te niezbędne, czy też dodatkowe).

Zmiany, których musimy dokonać to: dostosowanie świateł mijania, wymiana tylnych kierunkowskazów na pomarańczowe (w autach amerykańskich obowiązują czerwone kierunkowskazy), zmiana prędkościomierza oraz świateł pozycyjnych. Finalnie musisz spodziewać się wydatku rzędu kilku tysięcy złotych.

Co możemy zaoferować Ci ze swojej strony podczas sprowadzania samochodów?

Jesteśmy specjalistami w branży motoryzacyjnej, a sprowadzanie aut to tylko część naszej pracy, dzięki czemu możesz z nami współpracować na każdym etapie zakupu — sprawnie przeprowadzimy Cię przez cały proces importu, którego sprowadzenie samochodu to tylko jeden z etapów naszej współpracy. Doradzimy gdzie (i w jakiej cenie) dostosujesz swój samochód oraz podpowiemy, jak uiścić podatek VAT. Import aut to coś, w czym jesteśmy specjalistami. Oferujemy tylko sprawdzone pojazdy.

Czy warto sprowadzić auto z USA — podsumowanie

Sprowadzenie samochodu z USA jest posunięciem, dzięki któremu możesz kupować pojazdy spełniające wszystkie Twoje oczekiwania. Samochody oferowane przez rynek amerykański Najważniejsze, o czym należy pamiętać to, aby sprawdzić firmę pośredniczącą w zakupie równie dobrze, jak sam samochód, tylko wtedy taki zakup będzie prawdziwie opłacalny.

Udostępnij artykuł